Aktualności

21 czerwca 2019 07:10 | Aktualności

Wycieczka do Elbląga.

Jak co roku wyróżnieni pod względem nauki i frekwencji uczniowie w nagrodę  pojechali na wycieczkę. Tym razem do  Elbląga. Głównym    celem podróży  był znakomicie  zorganizowany  i     oferujący wiele atrakcji rekreacyjnych jak i edukacyjnych „ Rodzinny Park Rozrywki Nowa Holandia”.

            Już na samym początku gdy uczniowie weszli  na teren parku można było zauważyć, że to wymarzone miejsce dla dzieci. Trampoliny, park linowy, ogromne dmuchane zjeżdżalnie , w tym największa w Polsce zwana Lwem Gigantem – stała  się miejscem, w którym uczniowie udowodnili zasoby niekończącej się energii,  nawet w tak upalny dzień. Po zabawie można było odpocząć sobie pod chroniącymi od słońca parasolami i delektować się pysznymi lodami.

Następnie uczniowie zwiedzili Mini Zoo, w którym zobaczyć mogli  kangury, lamy, daniele, owce kameruńskie, osły, żenety, króliki, kozy, dziki.

            Dużym zainteresowaniem cieszyła się osada Wikingów, która  przeniosła  uczniów  do VIII wieku. Mogli zobaczyć tam  jak żyli i czym zajmowali się skandynawscy wojownicy. Chętnie zwiedzali domostwo, w którym widać było na czym spali i jak przygotowywali posiłek  Wikingowie.

            Następną atrakcją była Wyspa Potworów. Uczniowie stanęli oko w oko z zaginionym światem, w którym rządził kiedyś   Yeti, Potwór   z Loch Ness,  Jaszczur Morski i wiele innych niespotkanych dotąd stworów.  Atmosferę grozy podwyższały   niespodziewane,  głośne  dźwięki naśladujące dawne odgłosy oglądanych ogromnych, potwornych postaci.

Na koniec rejs statkiem, z którego można było oglądać przepiękne, unikatowe krajobrazy. Nie można było nie  zauważyć unoszących się na wodzie  urokliwych  żółtych   grążeli  oraz lilii  wodnych. W czasie rejsu zobaczyć też można było wyspę   Stonehenge- replikę znanego w całej Europie megalitycznego kręgu znajdującego się w południowej Anglii.

Po wielu emocjach i wrażeniach wszyscy zgodnie podążyli na wspólny posiłek. Pizza okazała się doskonałym dopełnieniem tak udanego dnia. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie późnym wieczorem wrócili do domów. W drodze powrotnej rozmawiali m.in. o tym, że warto się uczyć nie tylko dla satysfakcji osobistej czy rodziców, ale by znów mieć szansę w przyszłym roku być uczestnikiem wycieczki i przeżyć  kolejną przygodę w miejscu jak zawsze pełnym wrażeń - w miejscu, które bawi i uczy.

Przeczytano: 94 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: